מפגשי קריאה וכתיבה בהשראת משוררות אמריקאיות (ואחרות) בנות זמננו

הסדנה הסתיימה. לפרטים על סדנאות באות כתבו לי. שמונה מפגשי בוקר על גשם, צ'אי וקריאה וכתיבה בהשראת משוררות בנות זמננו שקולותיהן לא מוכרים עדיין בעברית – מרביתן אמריקאיות וקנדיות אבל נקרא גם שירה מהודו, אפריקה, סלובניה, פקיסטן ועוד. אני מתרגשת תמיד לגלות קולות נשיים שונים מאלו המוכרים לנו, שירה שמתנהגת אחרת מזו שאנו רגילים לקרוא, וכיצד משוררות ממקומות שונים ושפות שונות מתארות חוויות אוניברסליות בצורה ייחודית לכל גוף, לכל תרבות, לכל שפה. אני נרגשת מאוד לחלוק את השירה היפה, האמיצה, המרעננת הזאת איתכם, לקרוא בה והזמין אתכם לכתוב שירה או פרוזה בהשראתה.

מה יהיה במפגשים?

כל מפגש ייארך שלוש שעות. חלקו יוקדש לקריאה וחלקו לכתיבה ולקבלת משוב משותף מהקבוצה וממני. ההשראה עשויה לקחת אותנו גם למחוזות כתיבה אחרים שאינם שירה. בנוסף, כל משתתפ/ת במפגשים יוכל לשלוח אליי שני טקסטים שיריים לקבלת משוב פרטי.

תכנית המפגשים:

מפגשים 1+2 שירת הבית – שירה הנכתבת במרחב הדומסטי, שירת יומיום, שגרה, פואטיקה של המעשים הקטנים והגדולים, המטבח, הכיור, חיות הבית, שעות הבוקר, הכביסה והפלאים העולים אפילו (ובמיוחד) ממנה.

מפגשים 3+4 שירת אימהות – הפואטיקה של האימהות, ריבים והשלמות, התפכחות ופליאה, שירה על ילדים ולילדים, ושירה לאימהות שלנו, חלומות, פחדי הלילה ואף זכרונות הילדות של מי שהן היום ילדות בגוף אם.

מפגש 5+6: אהבת הלב ואהבת הבשר – חיי נישואין וחיי רווקות, מוסכמות ותשוקות, געגועים, בחירה, פרידות, מעללי הלב, גילוי הבשר וגילוי האהבה.

מפגשים 7+8: חיים של אחרים – על סיפורי החיים שמקיפים אותנו או שחולפים בחיינו לרגע, על הפואטיקה של האחר, ההצצה, הקנאה, הדימיון, ההשוואה, ואיך מתוך כל אלה אנחנו כותבים אותנו.

למי מיועדים המפגשים?

לקוראים ולכותבים חדשים וותיקים, לכל מי שאוהב/ת שירה, קריאה והעמקה בה, מי שמחויב/ת לכתיבה, מכל סוג שהיא (ואפילו שלא לפרסום), מי שמתעניין/ת בקולות חדשים שעדיין לא תורגמו לעברית, שמחפש/ת השראה לכתיבה קיימת או לכתיבה שעדיין לא החלה. מוזמנות ומוזמנים באהבה.

 כמה עולה?

המחיר: 1,280 ש"ח לשמונה מפגשים. ניתן לחלק לתשלומים.

התשלום עם ההרשמה 350 ש"ח להבטחת מקומכם.

ניתן לשלם בפייפאל, בצ'קים או בהעברה בנקאית.

ביטולים:

ינתן החזר מלא על ביטול ההרשמה עד שבועיים לפני המפגש הראשון. או החזר מלא בקיזוז 160 ש"ח על ביטול ההרשמה לאחר המפגש הראשון. לא יינתן החזר החל מהמפגש השני.

פתיחת סדנה מותנית ב 10 משתתפים ומוגבלת ל 15 משתתפים.

 

__________________________________________________________

מעוניינים לארח את הסדנה הזו ההיתכם? מוזמנים לפנות אלי: