סדנה חורפית לשירה – ההרשמה נפתחה!

שלום יקירות ויקירים. לאחר הפסקה ארוכה ארוכה בסדנאות, שבמהלכה ראה אור ספר שיריי השלישי, "כדי להסתדר עם המצב" ויצאתי איתו למסע השקות ברחבי הארץ, ולאינספור ראיונות והרצאות, הגיע הזמן להתכנס שוב בבית לכתיבה המתקתקה של החורף. מכיוון שאני שקועה בכתב יד חדש ובפרויקטים נוספים, השנה אפתח מעט מאוד קבוצות סדנה.

והנה סנונית ראשונה: בינואר אפתח את ביתי בתל אביב לקבוצה קטנה של כותבות וכותבים לסדרה של שישה מפגשי שירה בבקרי יום ראשון, פעם בשבועיים. ביחד נפתח את השבוע בצלילה לשירה מרחבי העולם, בתרגילי כתיבה ובמשובים.

לפרטים נוספים ולהרשמה לסדנה לחצו כאן.

המשך קריאת הפוסט "סדנה חורפית לשירה – ההרשמה נפתחה!"

קהילה כותבת עם מיה טבת דיין

לפני ארבעה חודשים באמצע הלילה הקמתי בפייסבוק קבוצה! לא היה לי מושג בכלום. לא ידעתי שיש תורה שלמה מאחורי ניהול קבוצות בפייסבוק, ומה זו קהילה, וחוקים ומעורבות קהילתית ומה לא. עכשיו אני כבר מתחילה לדעת… אבל אז, במיטה, כשהסגר היה רק בחיתוליו, ידעתי רק דבר אחד: שאני חייבת איכשהו לשבור את קירות הסגר, ולוודא שלפחות הנפש נשארת פתוחה. על אוטומט פניתי אל הדבר היחידי שאני יודעת שמרפא את הנפש שלי בכל פעם שהמציאות סוגרת עליה: השראה.

המשך קריאת הפוסט "קהילה כותבת עם מיה טבת דיין"

סדנת שירה באביב – ההרשמה נפתחה!

הי אהובות ואהובים, בשל הביקוש הגדול שהיה לסדנה שנפתחת החודש, ורשימת ההמתנה הארוכה ארוכה, אני פותחת קבוצת סדנה נוספת לשירה, אחרונה לשנה זו, והפעם בזום. גם כי כל התקנות המשתנות מקשות ממש על שגרת פגישות סדירה כרגע, וגם כדי שיהיה מענה לכל מי שמתקשה להגיע לתל אביב, או שלא מתגוררת בכלל בארץ, או שפשוט נוח לה יותר ככה. מנסיוני בשנים האחרונות, עוד לפני הקורונה כשלימדתי מחול, גם בזום הסדנאות האלו עובדות מצוין. נוצרת אינטימיות מהממת בין המשתתפים, ולא נעים להודות – יש בהן הרבה יותר מיקוד מבחינת זמן והספק…

המשך קריאת הפוסט "סדנת שירה באביב – ההרשמה נפתחה!"

"כדי להסתדר עם המצב" יצא לאור והוא במכירה מוקדמת ומוזלת לשבוע בלבד!

חברים וחברות אהובים ואהובות! אני מתרגשת לספר שספר השירה החדש שלי (השלישי במספר!) יצא בסדרת "כבר" הנפלאה. למרות הכל; למרות שהכורך בכריכייה היה בבידוד קורונה, ולמרות שהמדפיס מתמודד עם כמויות ספרים עצומות לקראת שנת לימודים שמי יודע אם תיפתח, ולמרות שקוראים לספר "כדי להסתדר עם המצב" אבל באמת אין בו שום מושג ירוק על איך להסתדר עם המצב הזה.

המשך קריאת הפוסט ""כדי להסתדר עם המצב" יצא לאור והוא במכירה מוקדמת ומוזלת לשבוע בלבד!"

התפנה מקום ברגע האחרון לסדרת מרץ!

בשנייה האחרונה התפנה מקום בסדרת המפגשים איתי במרץ – שמתחילה בשבוע הבא!

כיף גדול, האמת.

🔥 4 מפגשים

🔥לימוד, העמקה, השראה וגם כתיבה (אבל לא רק לאנשים כותבים).

🔥כל מפגש בנושא משתנה ולאן שהוא שולח אותנו (פמיניזם, הינדואיזם, שירה, פילוספיה, מה לא).

🔥למשל בינתיים היו מפגשים על: שיער, בדידות, גוף, קעקועים, מקום, שיכחה, זיכרון…

קבוצה קטנה, בימי שלישי בערב, בזום.

פתוח גם לתלמידים שהשתתפו כבר בסדרות קודמות – כי שום מפגש לא חוזר על עצמו.

להרשמה ולפרטים נוספים

בואו באהבה 💖

❤

על הסדרה המרגשת שנפתחת הערב והרשמה לבאות!

הערב אפגש עם שמונה תלמידים בקבוצת לימוד מסוג שעדיין לא עשיתי –

היא תהיה הדבר הדומה ביותר שאפשר לעשות היום, בזום, למפגש סלון בקבוצה קטנה של לימוד והעמקה, כל שבוע בנושא אחר לגמרי, כל שבוע הנושא יוחלט יומיים-שלושה לפני המפגש, ויהיה מחובר לדברים שמתרחשים עכשיו סביבנו ובתוכנו: אירועים, עונות שנה, עניינים אישיים שעוברים עלינו, ובעצם כל דבר שיגרום לנו לרצות לברר ולהעמיק בו בזמן אמת, לקחת את המחשבה שלנו לגביו צעד קדימה, ולכתוב עליו משהו משמעותי.

המשך קריאת הפוסט "על הסדרה המרגשת שנפתחת הערב והרשמה לבאות!"

נפתחה ההרשמה: ריטריט כתיבה אונליין בחנוכה!

8 ימי חנוכה – 8 ימים בקבוצת פייסבוק סגורה ומיוחדת שתיפתח רק לימי הריטריט. ובה: 6 סרטוני כתיבה קצרצרים יומיים לכתיבה של 6 דקות, מדיטציית בוקר, כתיבה חופשית, תרגילי השראה ואפילו ערב הקראת שירה לסיום, עוד ועוד ועוד! ההרשמה עד 10.12.20! להרשמה

.

המשך קריאת הפוסט "נפתחה ההרשמה: ריטריט כתיבה אונליין בחנוכה!"

סדנאות קצרות בקבוצות קטנות – מוזמנים ומוזמנות!

חברות וחברים,

מתוך רצון עז שלי לרענן ולהתרענן

ולחשוב מחשבות חדשות ולהתעסק בחומרים מגוונים

אני שמחה לספר שהחל מינואר אפתח מיני-סדרות קצרות של כתיבה ומחשבה

  4 מפגשים כל אחת –

לכל מי שצריכה בוסט לכתיבה ולהשראה שלה, שמחפשת רעיונות וכיווני מחשבה מעניינים, שנמאס לה לשבת שעות ארוכות מדי בזום, שעדיין מחפשת עומק וקריאה מעמיקה של הטקסטים שהיא כותבת ושלא רוצה להתחייב כרגע לחודשים ארוכים מדי קדימה.

המשך קריאת הפוסט "סדנאות קצרות בקבוצות קטנות – מוזמנים ומוזמנות!"

שלוש דרכים לכתוב איתי – ההרשמה נפתחה!

שלום חמודות וחמודים. אני רוצה לספר על שלוש אפשרויות של כתיבה איתי, לשלושה שלבים בכתיבה שלכם – לכותבים מחויבים מאוד, לכותבים שרוצים להתניע צ'יק צ'ק ובלי הרבה מאמץ מחדש את הכתיבה וההשראה, ולכותבים שמחפשים מסגרת כתיבה ועריכה תומכת ללא סדנאות ולאורך זמן:

המשך קריאת הפוסט "שלוש דרכים לכתוב איתי – ההרשמה נפתחה!"

ההרשמה לסדנאות יולי נפתחה! ועוד כמה הרהורים על מה קורה עכשיו עם האופק

נזכרתי השבוע איך נשבר לי הלב כשהייתי בת עשרים ואחת. נעם עזב אותי אחרי שנתיים וחצי, דירה בתל אביב וחתול. אין, חשבתי שהחיים שלי כבר סגורים קדימה, הייתי מאוהבת כמו אלפקה, חיינו רק במסיבות ובימים ישנו, לא ראיתי ממטר. ואז נזרקתי משם. אני לא זוכרת מה היה, איך הצלחתי להמאיס את עצמי עליו, אני רק זוכרת שהייתי בכזה הלם שבמשך שבועיים בקושי הצלחתי לאכול. אחרי שבועיים אמא שלי לקחה אותי לשיחה ואמרה לי שבשביל שום גבר לא מפסיקים לאכול, ושעכשיו היא תטפל בי כמו שטיפלו בניצולי שואה שהגיעו לארץ ולא זכרו כבר איך אוכלים: היא הכינה מרק עוף והאכילה אותי בכפית קטנה. אני לא יכולה לשכוח את זה. איך היא ישבה והאכילה אותי כפית אחרי כפית.
אחר כך היא אמרה לי להתרחץ.
לצאת החוצה.
בבוקר הכריחה אותי להתלבש. ללכת לעבודה. זה היה נורא כי הייתי עיתונאית ונעם היה צלם באותה מערכת עיתון אבל אמא שלי אמרה לי תלכי! ובטלפון בימים האלה היא כל פעם חזרה על המילים שבסוף הפכו למנטרה שלי: ״תנועות קטנות, תנועות קטנות״. איזה אמא היתה לי. ואיך בתוך האופק, שבבת אחת נרמס לי, התחלתי להזדקף ולייצר מעצמי משהו חדש.
.
נזכרתי בזה עכשיו עם כל האופק הלא ברור הזה. השיגרה שהיא לא שיגרה. הבקרים המשונים האלה, שלא ברור לאן מוליכים בהם את האנרגיה. וההבנה שהעולם שהיה הוא בכלל לא העולם שיהיה והוא בכלל בכלל לא העולם שעכשיו, וכמה עולמות בדיוק יכולה הבת אדם להחזיק?
.
אז אני עושה תנועות קטנות. מבשלת. עובדת עם גלעד סליקטר המושלם על כתב יד משותף של שנינו. פוגשת את תלמידיי המתוקים בזום. בלי אירועי ספרות ומפגשים והרצאות וחברות, בחיי, נדמה לי שאני בטרנינג מאז פברואר, אני משננת לעצמי בבוקר: ״תנועות קטנות, תנועות קטנות״
.
כחלק מהתנועות האלה אני רוצה לעשות שלושה דברים, ודווקא להזדקף בתוך האין אופק הזה:
.
אני רוצה לפתוח את הקהילה הכותבת שהקמתי בפייסבוק ללא תשלום לכל מי שרוצה להיכנס לשגרת כתיבה ולקהילה עם כללים ברורים של משוב ושל עריכה. הקהילה הזאת היא נס שצמח בסגר, קשה להסביר איזה קסם מתרחש שם. היום בערב נערוך שם מפגש זום ונתחיל להבין איך ומה עומד להיות. אז עדכונים פה ובעמוד שלי בקרוב.
.
אני רוצה לפתוח ביולי סדנה לכותבים מתקדמים לתלמידיי החרוצים שמסיימים בחודש הקרוב סדנאות שנתיות איתי.
.
כל זה בלי להבין את האופק. אבל כן עם להבין מה אני רוצה שיהיה בו. שירה וכתיבה. אם בא לכם להצטרף לכתוב איתי, בתנועות קטנות ובנעות גדולות של הנפש, הלינקים לקבוצות הכתיבה בתגובות הראשונות.
נשימה ארוכה לכולכם. אהבה לכולכם. ומוזמנים ומוזמנות באהבה